Правила ведення діалогу
- Бути ввічливими, привітними, доброзичливими.
- Не перебивати співрозмовника.
- Говорити чітко, конкретно, грамотно.
- Слухати зацікавлено.
- Чемно пояснити причину прохання чи відмови.
Учні складають діалог обсягом чотири-п'ять реплік на кожного учасника без урахування етикетних формул початку та кінця розмови, дотримуватися етичних норм мовлення, культури спілкування.
Зразок діалогу:
БІЛЯ ТЕАТРАЛЬНОЇ КАСИ
— Скажіть, будь ласка, яку виставу можна подивитись у вівторок?
— У вівторок відбудеться прем'єра казки "Попелюшка".
— Які артисти будуть грати у виставі?
— У виставі ви побачите відомих артистів...
— Чи є ще квитки на цю виставу?
— Так, квитки ще можна придбати.
— Я попрошу два квитки.
— Будь ласка. Чекаємо вас у нашому театрі.
— До побачення! Неодмінно прийдемо.
— Будемо раді вам.
1. Уяви, що ти йдеш на тренування і дорогою зустрічаєш товариша.
Яка у вас відбудеться розмова? Використайте деякі вислови з наведених: Як справи? Всього найкращого!
2. Уявіть, що до автобусу заходить дідусь, а вільних місць немає.
Складіть діалог за опорними словами та словосполученнями:
дідусю, сідайте, далеко їхати, виходжу на наступній зупинці,
нехай тобі щастить, щасливої дороги.
3. Уявіть, що ви прийшли до бібліотеки. Вам необхідно обміняти книгу. Складіть діалог за опорними словами та словосполученнями: здати, прочитав, сподобалась, найбільше сподобалось,малюнки, прочитати про тварин, вибирай, на полиці.
4. Уявіть, що ви сьогодні — чергові у класі. Розіграйте діалог між учителем і черговим. Складіть діалог за поданими нижче словами та словосполученнями: у класі, черговий, хворий, відсутній,з якої причини, грип, готовий до уроку, відчинив кватирку,приніс крейду.
5. Ситуація у бібліотеці. Мета: попросити бібліотекаря, щоб допоміг вам дібрати літературу для уроку природознавства про квіти, які занесені в Червону книгу України: готувати доповідь, урок природознавства, цікаво знати, рослини нашого краю
6. Уявіть, що ви прийшли до магазину, щоб купити буханку хліба і батон. Складіть діалог за опорними словами і словосполученнями:хліб, свіжий, теплий, щойно привезли, дайте, буханкужитнього хліба, коштує, покупка, 2 гривні, у мене, 5 гривень,візьми здачу.
7. Уявіть, що ви прийшли до бібліотеки. Вам потрібно здати підручники за другий клас та отримати підручники для третьогокласу. Складіть діалог за опорними словами та словосполученнями: здати підручники, у якому стані, у належному, підклеїв,отримати підручники, звичайно, учися добре.
8. Ситуація: мама з дочкою садять квіти на клумбі: посадити посередені клумби, по краях клумби, дзвіночки, нагідки, маки, незабудки